Obslužné činnosti

stravovanie

stravovanie v CSS Papradno zabezpečujeme vo vlastnej stravovacej prevádzke, kuchyňa je na prízemí hlavnej budovy, rovnako ako jedáleň pre mobilných klientov. Imobilným klientom je strava donesená na izbu a podľa potreby ošetrovateľka  klienta  nakŕmi.

Strava sa pripravuje podľa jedálneho lístka, ktorý zostavuje stravovacia komisia v súlade so zásadami zdravej výživy. Členom komisie je aj zástupca  klientov.

Pripravujeme stravu racionálnu, diabetickú, žlčníkovú a neslanú – podľa potreby prijímateľa sociálnej služby. Skladá sa z kombinácie  piatich jedál – raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a diabetici majú ešte druhú večeru. (Ak to zdravotný stav vyžaduje pripravujeme stravu mixovanú).

Diétna strava sa poskytuje na základe odporúčania ošetrujúceho lekára.

ubytovanie

ubytovanie je zabezpečené v jednolôžkových  a dvojlôžkových  izbách. Na prízemí máme 6 jednolôžkových izieb a 4 dvojlôžkové izby.  Na poschodí je 8 dvojlôžkových izieb a 4 izby jednolôžkové.

Izby sú vybavené polohovateľným lôžkom  s nočným stolíkom a poličkou  pre každého klienta,  ku každému lôžku je k dispozícii nočná lampa, matrac a podložka s hygienicky neškodného materiálu, plachta, vankúš a prikrývka s obliečkami a deka, ďalej je v izbe pre každého ubytovaného dvojdielna skriňa,  stolička,  spoločný stôl, umývadlo, zrkadlo a nádoba na odpadky.

Zariadenie pre osobnú hygienu ( kúpeľňa so sprchou a toalety ) sú na oboch podlažiach spoločné pre ženy a  pre mužov.

Kúpanie klientov je minimálne 1x za týždeň, a podľa potreby alebo požiadaviek klientov viac krát za týždeň.

Na každom poschodí je klientom k dispozícii chladnička, rýchlovárna  kanvica, mikrovlna  rúra na prípadne ohriatie stravy a televízor, na ktorom klienti môžu sledovať televízne programy.

upratovanie, pranie, žehlenie a údržba bielizne a šatstva

CSS Obce Papradno  prijímateľom sociálnych služieb poskytuje v rámci obslužných činností upratovanie, ktoré sa riadi prevádzkovým poriadkom. Vo vlastnej práčovni perieme a žehlíme posteľnú bielizeň, ktorá sa vymieňa 1x za dva týždne ( podľa potreby aj každý deň ), perieme a žehlíme osobné šatstvo,  ktoré sa aj udržuje a opravuje.